Krediidipank tõstis tähtajalise hoiuse intressimäärad 2 protsendini

20.04.2017

Tänavu jaanuaris uued kodumaised omanikud saanud Krediidipank tõstis tähtajalise hoiuse intressimäärasid, mis pikemate hoiuseperioodide puhul ulatuvad nüüd 2 protsendini.

Krediidipanga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul sobib tähtajaline hoius inimesele, kes soovib ilma liigseid riske võtmata panna oma säästud lisa teenima, et tasandada inflatsiooni mõju nende väärtusele. “Tähtajaline hoius on kõige turvalisem raha kasvatamise võimalus, mille puhul teenib klient kokku lepitud intressitulu ja kuni 100 000-eurosed hoiusummad on Eesti pankades riiklikult garanteeritud,” lausus Kerem.

“Teiseks sobib tähtajaline hoius ettevõtetele, kes on soovivad tänases üldises nullintresside keskkonnas vaba raha või likviidsuspuhvri väärtust kindlalt kasvatada ilma riske võtmata,” märkis Kerem.

”Krediidipank teeb täna ettevalmistusi, et tulla eeloleval sügisel turule Coop Pangana. Hoiuseintresside tõstmine on üks esimesi samme meie uuest kontseptsioonist, mille käigus tahame pakkuda klientidele alati turu parimaid tooteid ja teenuseid,” lisas Kerem.

Krediidipank pakub üheaastase perioodiga hoiustele 1,25-protsendilist tootlust ja üle kaheaastase perioodiga hoiustele 2,0-protsendilist aastatootlust. Hoiuseklientidele puudub arvelduskonto kuutasu. Maksimaalne hoiuseperiood on 10 aastat. Pakkumine kehtib kuni 23. juunini 2017 avatud hoiustele.

Eesti suurim ühistuline jaekaubandusgrupp Coop Eesti, kellele müügivõrgustikku kuulub enam kui 350 kauplust üle Eesti, ostis tänavu jaanuaris varem Moskva Pangale kuulunud enamusosaluse AS Eesti Krediidipangas. Coopi eesmärgiks on luua Krediidipanga põhjal tugev Eesti kapitalil põhinev Coop Pank, mis kasutab ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale. 19 ühistust koosneval Coop Eestil on umbes 80 000 eraisikust omanikku ja ligi 600 000 püsiklienti.