Muudatus dollarimaksete vahendamises

26.04.2017

Alates 5. maist 2017 peatab Eesti Krediidipank rahvusvaheliste rahaülekannete vahendamise USA dollarites.

Muudatus on seotud üldise suundumusega rahvusvahelisel pangandusturul, kus viimasel ajal on oluliselt vähenenud dollarimakseid vahendavate korrespondentpankade hulk. Ka Krediidipanga senine partnerpank teatas dollarimaksete vahendamise lõpetamisest. Loodame, et muudatus on ajutine ja jätkame hetkel aktiivselt läbirääkimisi, et leida dollarimaksete vahendamiseks uus partner. Teavitame teenuse taastamisest esimesel võimalusel.

Muudatuse tulemusena ei saa alates 5. maist 2017 enam vastu võtta sissetulevaid ega sooritada väljaminevaid makseid Krediidipanga arveldusarvetelt, mille valuuta on USA dollar (USD). Krediidipanga klientide USA dollarites avatud arvelduskontod jäävad Krediidipangas alles, kuid uusi kontosid enam ei avata. Samas jääb kõigile klientidele alles võimalus teostada dollarimakseid Krediidipanga siseselt.

Kliendid, kelle arvelduskontol on hetkel summad USA dollarites, saavad kuni 5. maini 2017 kanda summad mõnesse teise panka. Pärast 5. maid 2017 pakume võimalust konverteerida summad teistesse valuutadesse ja teostame ülekanded soovitud kontodele. Samuti pakume võimalust summad sularahana välja maksta või jätkata nende hoidmist USA dollarites oma Krediidipanga kontol. Nende toimingute korraldamiseks või lisaküsimuste tekkimise korral palume ühendust võtta meie klienditoe telefoniga 669 0900 või pöörduda lähimasse kontorisse.

Klientidele, kellel on hetkel kehtivad tähtajalised hoiused USA dollarites, pakume soovi korral võimalust hoiused kuni 5. maini 2017 ennetähtaegselt lõpetada. Sellisel juhul makstakse klientidele koos hoiusummaga välja ka katkestamise hetkeni kogunenud hoiuseintress. Kliendid, kes ei soovi oma lepingut ennetähtaegselt katkestada, saavad loomulikult jätkata tähtajalist hoiustamist kokkulepitud intressiga kuni hoiusetähtaja lõpuni.

Ühtlasi lõpetame MoneyGram süsteemi kaudu tehingute vahendamise USA dollarites.

Vabandame ebamugavuste pärast! Teavitame teenuse taastamisest esimesel võimalusel.